SSN Sports Blog

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir?

Reklam
Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir?

Her ne kadar kilo vermek birçok kişinin hayali olsa da, bunun tam tersi olarak bazı insanlar kilo almama sorunuyla karşı karşıya kalırlar. Özellikle çok sık spor yapan, kalori kaybeden kişiler için etkili birçok yol söz konusudur. Doğru bir şekilde beslenerek bu problemi çözebilirsiniz. Bunun yanı sıra supplement olarak bilinen takviyeler de kilo almanızı sağlayan seçeneklerin içinde bulunur. Kilo aldırıcı etkiye sahip olan birçok madde kullanılabilir.

Nasıl Kilo Alınır?

  • Kilo almanın en kolay yöntemlerinden birisi bol bol kalori almaktır. Spor yapan ve kalori kaybıyla karşı karşıya kalan kişiler, yakmış olduğundan çok daha fazlasını alarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
  • Enerjisi son derece yoğun olan gıdaların tüketilmesi şarttır. Özellikle işlenmiş olarak bilinen ürünlerden uzak durmak gerekir. Buna göre badem, fıstık, fındık, ceviz gibi kuruyemişler, sahip oldukları enerji sayesinde sizin kilo almanıza büyük bir katkı sağlarlar. Kuru meyveler içinden kayısı, hurma ve üzüm tercih edilmelidir. Yağ oranı yüksek olan gıdaları unutmamak lazım. Beyaz peynir, tam yağlı yoğurt ve süt bunların başında gelir. Avokada yağı ve doğal olan sızma zeytinyağı bir başka ürün olarak alınmalıdır. Tavuk, dana ve kuzu eti seçeneklerin içinde bulunur.
  • Bol bol spor yapmak ve ağırlık kaldırmak, kilo almak için tercih edilen bir başka yoldur.
  • Sağlıklı yağları ve karbonhidrat içeren besinleri, günde en az 3 öğün olmak üzere tüketmek şarttır.
  • Protein tüketimi, kilo almak isteyen kişiler için önerilen bir diğer yöntemdir. Bunu sağlıklı bir biçimde yaptığınız zaman yağların kasa çevrilmesi de mümkündür. Eğer bu tip bir beslenme imkanınız söz konusu değilse, bunun yerine protein tozu almak da işe yarar.

Supplement Almak Etkili mi?

Kilo alabilmek için daha kolay bir yöntem olan gainer ürünlerini tercih etmek son derece mantıklıdır. Özellikle çok sık ve düzenli bir biçimde spor yapan kişiler tarafından kullanılır. Vücudun ihtiyacı olan ve günlük olarak alınması gereken bir kalori miktarı vardır. Bunu sorunsuz bir biçimde edebilmek adına ilgili maddenin tercih edilmesi gerekir. Kullanımı, belli şartlarda gerçekleştirilmelidir. Sabah kalkarken tüketmek, kısa sürede başarılı bir sonuç almanızı sağlar. Aynı zamanda sıvı içine karıştırılarak tercih edilmesi gerekir. Bunu soğuk su ya da yağlı bir sütle gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kilo almama sorununu başarılı bir biçimde çözmüş olacaksınız.

Reklam

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020, SSN Sport Style Nutrition, All Rights Reserved.