SSN Sports Blog

Kas Spinning Egzersizinin Faydaları Nelerdir?

Reklam
Kas Spinning Egzersizinin Faydaları Nelerdir?

Kas Spinning Egzersizinin Faydaları Nelerdir?

Kas Spinning egzersizi, aşırı kilo sorununun global bir hal almasından dolayı en çok tercih edilen aktivitelerin başında geliyor. RPM adı da verilen bu egzersiz, genellikle gruplar eşliğinde ve müzikle, bir iç alanda bisiklet hareketleri demektir. Bir antrenör eşliğinde yapılır. Bu sayede hem kalp ve solunum direnci artar hem de vücudun alt bölümü sağlıklı bir biçimde çalışır.

Kas Spinning Nasıl Yapılır?

Kas Spinning egzersizleri genellikle en az 30 en çok 80 dakikalık periyotlarda yapılır. Bu sırada bir müziğin ritimli bir şekilde çalması, gösterilen performansı yukarı taşır. Aynı zamanda egzersizi yapan kişinin daha çok motive olmasını sağlar. Dönüşümlü bir biçimde gerçekleştirilir. İki aşamalı olarak dikkat çeker. Bunlardan birisi kalp atışlarının daha hızlı bir hale geldiği sprint dönemidir. Diğeri ise dinlenmedir. Gerçekçi parkurlar iç mekanda oluşturulmuştur. Sabit olan bisiklet kullanılır. Pedal çevirme mantığı vardır. Bu bisikletin ayar kısmından direncin yükseltilmesi, egzersize göre çok kolaydır.

Kas Spinning Egzersizi Faydaları Nelerdir?

Kas Spinning egzersizi faydaları şöyledir;

Reklam
  • Form tutmak isteyen kişiler için harika bir egzersizdir. Sahip olunan performansı yukarı taşıma gibi bir avantajı vardır. Kalp damar sağlığı konusunda faydalı olması, en temel faydaların içinde öne çıkar. Kalbin çok daha güçlü bir hale gelmesini sağlar. Buna ek olarak nefes alma ve verme kapasitesinin yukarı çekilmesi de mümkündür.
  • Kilo verme amacı olan kişiler, bu egzersiz sayesinde amaçlarına ulaşırlar. Seviyeye göre çok yüksek miktarda kalori yakımı gerçekleşir. Böylelikle kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz. Bu durum hormonlara da yansır.
  • Zihinsel motivasyon üstünde çok olumlu etkilere sahiptir. Günlük olarak hocanızın eşliğinde kilometrelerce mesafe almak, sizin daha enerjik hissetmenizi sağlayacak.
  • Bu egzersiz sayesinde aynı zamanda vücudunuzu şekle sokabiliyorsunuz. Bedenin alt kısmında yer alan bacak bölümü daha şekilli bir hale gelir. Kasların güçlenmesinin sonrasında dayanıklılık da artar.

Kas Spinning egzersizleri, mutlaka uygun bir iç mekanda gerçekleştirilmelidir. Sonuçlarını yakın bir zamanda görmeniz mümkündür. Belli periyotlarda yapılması tavsiye edilir.

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020, SSN Sport Style Nutrition, All Rights Reserved.