SSN Sports Blog

Yağsız Kas Kazanımı İçin Püf Noktalar

Reklam
Yağsız Kas Kazanımı İçin Püf Noktalar

Yağsız Kas Kazanımı İçin Püf Noktalar

İnsan vücudu yağ depolamak için oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Besinlerde kullanılmayan bölümler kısa zamanda yağ çevrilerek vücutta depolanır onun için kaslı bir vücuda sahip olmak zordur. Kaslara sahip olabilmek için düzenli bir beslenme programına sahip olmak ve spor yapmak gerekir. Yağsız kas kazanımı için püf noktalar arasında öncelikle doğru bir diyet programı oluşturmak yer alır.  Vücudun genel durumuna ve beslenme alışkanlıklarına göre diyetisyen ya da doktor tavsiyesi ile seçilen bir diyet uzun vadede başarılı sonuçlar almayı sağlar.

Esnek Diyet

Yapılan diyette esas olan günlük alınan kalorinin belli bir sınırın altında tutulmasıdır ve buna esnek diyet denir. Yapılan diyet sayesinde günlük kalori belli bir seviyeye kadar aşağı çekilir. İstenen aşamaya geldikten sonra beslenme şekli normal seviyeye getirilmeli ona da tersine diyet ismi verilir. Günlük alınan besin sürekli olarak %10 artırarak normal seviyeye getirilir ve her artış sonrası vücudun alışması için zaman tanınır diyet uygulaması yağsız kas yapmak için atılan adımlardan birisidir.

Reklam

Kardiyo Egzersizleri

Fit bir vücut görünümü elde etmek hem de yağsız kaslara sahip olabilmek için kesinlikle kardiyo egzersizlerini ihmal etmemek gerekir. Özellikle göbek bölgesindeki yağların yakılmasında kardiyo egzersizleri oldukça etkilidir. Metabolizmanın hızının artmasını sağlayarak fazla kalori etkili bir şekilde yakan kardiyo egzersizleri düzenli bir şekilde aksatılmadan gerçekleştirilmeli. Yağsız kas kazanımı için püf noktalar arasında ağırlık çalışmaları da yer alır en fazla kalorinin hem de vücuttaki yağların yakılması ve kasların çalışması için en önemli egzersizlerden olan ağırlık çalışmaları aynı zamanda kas yapımı için gereklidir.

Alkol Ve Sigara Kullanımı

Ağırlık kaldırıldığında vücut durumu algılayarak enerji üretmek için önce karbonhidratları yakar. Karbonhidratların yanmasının ardından yağlara yönelir ve yağ yakımı başlar ve bu şekilde yağsız kaslara giden yolun ilk adımı atılır. Sağlıklı bir insan için bile olsa alkol ve sigara kullanımı ciddi riskler taşır. Yağsız kas kazanımı için püf noktalar arasında kesinlikle bilinmesi gereken kurallardan biri de alkol ve sigara kullanmayı bırakmaktır. Alkol ve sigara kullanımı yağsız kas kütlesini oluşmasını engeller yüksek kaloriye sahip olan alkol aynı zamanda bel çevresinde yağlanmaya neden olur. Şayet sıfırlanamıyorsa bile alkol ve sigara alımı mümkün olduğu kadar azaltılmalıdır.

Amino Asitler Ve Proteinler

Kas oluşumunu sağlayan amino asitler ve proteinlerdir. Bunların vücuda alınmaması halinde kas oluşumu süreci oldukça yavaş bir şekilde ilerler.  Yağsız bir kas kütlesi hedefleyenler öncelikle diyet hazırlarken protein ve aminoasit ağırlıklı bir beslenme programı tercih etmeli. Keratin kas hücreleri arasına su tutulmasını arttır. Bu sayede güç kazanımı ve daha fazla kas gelişimini destekler günde 5 gram keratin almak doğru bir yöntemdir.

Reklam
ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020, SSN Sport Style Nutrition, All Rights Reserved.