SSN Sports Blog

Fit Bir Vücut İçin Yapılması Gereken Şeyler

12.11.2020
313
Reklam
Fit Bir Vücut İçin Yapılması Gereken Şeyler

Fit Bir Vücut İçin Yapılması Gereken Şeyler

Kadın ya da erkek herkes fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak ister ve bunun hayalini kurar. Kilo vermek sağlıklı bir metabolizmaya sahip olmak vücudun belli bir verimli tutmak kolay değil. Ama zorda değil fit bir vücut için yapılması gereken şeyler hakkında yeterli derecede bilgi sahibi olmak ve düzenli olarak uygulamak hayalleri gerçeğe dönüştürür. Bunun için gerekli olan 10 yolu izlemeli.

Fit Vücut Hayal Değil

Reklam
  • Su tüketimi; fit bir vücut için yapılması gereken şeyler içinde ilk sıra kesinlikle su içme alışkanlığını belirlenmesidir. Günlük tüketilen su miktarı arttırılmalı Çünkü su vücutta yağ dokusunun üstünde biriken ödemleri atar ve yağ yakımını hızlandırır. Tüm organları ulaşarak deri altında ve doku aralarında biriken toksik maddeleri temizler.
  • Düzenli egzersiz; sağlıklı bir fit bir vücut demek sıkı kas kütlesi demektir, sıkı bir kas kütlesi için ise gerekli olan sağlıklı beslenme ve kalori alımını azaltma değildir. Bunun için haftada 3 yılda 4 gün düzenli olarak egzersiz yapmak gerekir, tempolu bir saatlik bir yürüyüş ya da hafif bir koşu vücuda yüklenen fazla enerjiyi atmaya yardımcı olur.

Beslenme Alışkanlığı Değişmeli

  • Sağlıklı beslenme; vücuda giren besin genel olarak karbonhidrat protein ve yağ grubundan oluşur Karbonhidratlar vücutta yakılan ilk besin grubudur yağ grubu gelir protein ise kas dokusuna yerleşerek vücudu sağlam ve dirençli bir hale getirir. Bu nedenden dolayı fit bir vücut için protein ağırlıklı bir beslenme alışkanlığı edinilmeli.
  • Sebze tüketimi; içerdiği lif sayesinde yeşil yapraklı sebzeler metabolizmanın canlanmasını sağlar. Metabolizma hızını arttırarak kilo kontrolüne yardımcı olur ve çok iyi bir detoks kaynağıdır.

Uykunun Azı Da Fazlası Da Zararlıdır

  • Düzenli uyku; uykunun azı da fazlası da zararlıdır yeterli oranda ve düzenli bir şekilde uyuyamayan gün içerisinde enerjisi kalır ve daha fazla besin tüketimine gereksinim duyar.
  • Kardiyo çalışmak; güç geliştirmeye dayalı olan kardiyo egzersizleri kas kütlesini destekler yağ yakımı için etkilidir. Ama bunun için egzersizleri belirli bir düzen içerisinde yapılması gerekir.
  • Esneme hareketleri; fit vücut aynı zamanda esnektir eklem ya da kas ağrısı hissetmez.  Yoğun egzersizin ardından haftada belli günlerde birkaç saatlik yoga gibi esneme hareketleri yapılmasında fayda vardır.

3 Beyazdan Uzak Durmalı

  • Hareketli yaşam; spor egzersizleri ya da antremanları yeterli olmadığı zamanlar ve karşılaşılır bunun için hareketli bir yaşam tarzı kalori yakmaya yardımcı olur.
  • Terlemek; toksinlerden Vücudun kurtulabilmesi için en ideal yöntem yaratmaktır. Ter aynı zamanda yağ yakımını hızlandırır ve cildin yenilenmesini sağlar.
  • 3 beyazdan uzak durmak; fit bir vücut için yapılması gereken şeyler içinde belki de en önemlisi 3 beyazlar olarak adlandırılan tuz un ve şeker tüketimini sıfırlamaktır.

Reklam
ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020, SSN Sport Style Nutrition, All Rights Reserved.